Rezervasyon

Antalya'yı Keşfedin

Bir turist olarak, Liberty Hotels Lara otelin yakın çevresinde gidilebilecek ve gezilecek en çok ilgi çeken tarihi, turistik, doğası harika olan yerler, lezzet durakları, Antalya’nın gözde gelen alış veriş merkezleri ve daha fazlası, hazırladığımız Antalya blog içerisinde tek tek A’ den Z’ ye kadar size anlatacağız.
 • Liberty Lara Antalyayi Kesfedin Banner

Ziyaret Edilecek Yerler

Tümünü Gör
Liberty Lara Antalyayi Kesfedin Card
 • Kaleiçi

  Antalya Kaleiçi, batıda deniz, kuzey ve doğuda ana caddeler ve bu caddelere paralel uzanan ve günümüzde de bir kısmı ayakta olan surlarla sınırlandırılmıştır. Bu belirgin sınır eşikleriyle Kaleiçi, kent merkezindeki katlı yapılaşmadan korunabilmiş, geleneksel doku, günümüze kadar korunarak özgün yaşayabilmiştir.

  Kaleiçi’nin yerleşme dokusu, Cami Sokak ve Hıdırlık sokak boyunca uzanan orta sur duvarı ayrımı ile iki farklı şekilde oluşmuştur. Cumhuriyet Caddesi ile bu sakaklar arasındaki alan, topografyaya ve sur duvarlarına uygun olarak organik gelişmiştir. Sokaklar arasında kalan adalar düzenli biçimde değildir. Adaların büyüklüğü ve uzunluğu değişkendir. Orta Sur Duvarı ile Karaalioğlu parkına kadar uzanan ve dış surların Hıdırlık Kulesi ile sonlandığı alan ise ızgara dokuludur. Yapı adaları genellikle düzgün dikdörtgen formludur. Her iki dokuda da evler bir cepheleri ile sokağa otururken bir cepheleriyle de bahçeye açılır. Sokağa uygun olarak yapılan zemin kat planları düzenli değildir. Birinci katta çıkmalar yapılarak planları düzenlenir. Çıkmalar hem yapının plan şemasını zenginleştirir, hem de değişik çıkma biçimleri, sokaklar ve küçük meydanları biçimlendirir.

  Kaleiçi’nde iki veya üç katlı olan evlerin bazılarında ara kat mevcuttur. Alt katlar üst katı da taşıyan taşlık ve avlunun yerleştiği servis mekânlarıdır. Günlük yaşamın geçtiği bu katta kuyu, ocak, ahır ve depo gibi kullanılan bölümler yer alır. Bu mekânları çeviren yüksek duvarlar, evin mahremiyetini de sağlar. Taşlığı birinci kata bağlayan iç merdivenler ara kata geçiş olanağı da verir. Ara katlar depo olarak kullanıldığı gibi kışlık oda olarak da kullanılabilirler. Üst katta odalar birbirine sofa ile bağlanarak sofaya açılmaktadır. Sofaya açılan odaların her biri günlük yaşamın devam edebileceği şekilde biçimlenmiştir.

 • Perge Antalya

  Perge; antik dönemde, üzerinde bulunduğu ticaret yolu nedeniyle önem kazanmış bir Pamphylia (Pamfilya) şehridir. Özellikle M.S.275-276 yıllarında, savaş kasasının imparator Tacitus tarafından, Perge’ye getirilmesi ile kentte ekonomik durum canlanmıştır.

  M.Ö.333 yılında, Makedonya Kralı Büyük İskender’in bölgeye gelişine kadar ki tarihi süreç içinde kent ile ilgili, herhangi bir bilgi ve belgeye rastlanılmamaktadır. Kent Helen, Roma ve Bizans egemenliği dönemini yaşamıştır. Bizans döneminde kent Hıristiyan dünyası için önemli bir merkez haline gelmiş, ıristiyan dünyasının azizlerinden, St.Paul’un kenti ziyareti, buranın dinsel yönden önemini de arttırmıştır.

  Helen-Roma tipinde yapılmış 12 bin seyirci kapasiteli tiyatrosu, Aydın-Karacasu’da bulunan Afrodisias Antik Kentinde bulunan hipodromdan sonra, ikinci büyüklükte ve M.Ö.2’nci yüzyılda yapılan 27.000 kişilik hipodromu, Roma kapısı, duvarları, hamam, agora, ortasında bir su kanalı geçen sütunlu caddesi, dükkan yerleri ve akrepolu ile önemli bir tarihi eserdir.

  Perge ve Antik Tiyatro kalıntıları ve doğal güzelliklerinin bulunduğu, gerek yabancı gerek yerli turistlere hizmet ettiğinden dolayı Antalya bölgesinde büyük ekonomik gelir getirmektedir.

 • Aspendos Antalya

  Aspendos Uluslararası Opera Ve Bale Festivali

  Aspendos Serik ilçesinde bulunan Belkıs köyünde yer alan antik tiyatrosuyla meşhur bir antik kenttir.

  Aspendos, Serik ilçesinin 8 kilometre doğusunda, Köprüçayı'nın dağlık bölgesinden düzlüğe ulaştığı yerde M.Ö. 10. yüzyılda Akalar tarafından kurulmuş ve antik devrin mamur zengin kentlerinden biridir. Buradaki tiyatro M.S. 2. yüzyılda Romalı'lar tarafından inşa edilmiştir. Kent biri büyük, biri küçük iki tepe üzerine kurulmuştur.

  Coğrafyacı Strabon ve Pamponrus Mela, Kentin Agruslularca kurulduğunu yazarlar. Bölgeye MÖ 1200'den sonra Yunan göçleri olmuştur oysa Aspendos adının kaynağı Rumlardan önceki yerli Anadolu dilidir. Önemli bir ticaret yolu üzerinde olduğu ve Köprüçay Irmağı ile limana bağlandığı için Aspendos, her çağda ele geçirilmek istenen kentler arasında yer almıştır.

  Aspendos'un en önemli yapısı tiyatrosudur. Antik tiyatrolar arasında en iyi şekilde korunarak gelmiş bir açık hava tiyatrosudur. Bu tiyatro Anadolu'daki Roma Tiyatrolarının günümüze sahnesi ile ulaşabilen en eski ve sağlam bir örneğidir. Mimarı Aspendos'lu Theodorus'un oğlu Zenon'dur. Antonius Piu zamanında yapımına başlanmış Marcus Aurelius zamanında tamamlanmıştır. Tiyatro, kentin yerli tanrıları ile imparator ailesine sunulmuştur.

 • Karpuzkaldıran Şelalesi

  Antalya'ya yaklaşık 7 km, Varsak Belediyesi'ne 1 km mesafede cennetten akan bir doğa harikasıdır. Düden Şelalesi Antalya'nın en güzel şelalelerinden biridir. Dünyanın dört bir yanından Düden Şelalesi'ni görmek için turistler akın akın Antalya'ya gelmektedir. Şelalede bir de mağara vardır. Bu mağara, şelaleyi daha güzel yapmaktadır. Düden Şelalesi, bu mağaradan 10 km sonra başka bir güzelliği daha Lara'dan Akdeniz'e dökülerek bir kez daha insanlara güzelliğini göstermektedir.

  Liberty Hotels Lara’dan Karpuz kaldıran Şelalesi’ne nasıl gidilir ve hangi toplu taşıma araçlar kullanılır?

  Gidiş : Liberty Hotels Lara’ın güvenlik kapısından ana caddeye kadar olan 200 metrelik mesafeyi yürüyün ve caddenin karşı taraftaki durakta LC 37 otobüsün gelmesini bekleyin.Otobüs ücreti: 2 TLSüre: 15-20 dakika arası.Karpuz kaldıran Düden Şelalesi en yakın durak: LC37 Düden Park ’in içinden bulunan Karpuz kaldıran şelale’nin tur operatörlerin otoparkın yanında inin. Falezlere doğru yürüyüp 100 metrelik mesafeden sonra doğa’nın yaratığı güzelliği keşfedeceksiniz.Liberty Hotels Lara otele dönüş: Ana yoluna kadar yürüyün ve otobüs durağında LC 07, LC73 veya LC37 otobüse biner bilisiniz.

 • Antalya Müzesi

  Antalya Müzesi, Antalya'daki Türkiye'nin en büyük müzelerinden biridir. 1919'da Antalya İtalyanlar tarafından işgali sırasında işgal kuvvetleri ile birlikte gelen arkeologlar, yöreyi gezerek buldukları antik eserleri toplayıp İtalyan Konsolosluğu'na taşımaya başladılar. O zamanlar Antalya tarihine ilgi duyan ve arkeolojiyi seven lise öğretmeni Süleyman Fikri Erten, tarihi eserleri medeniyet adına topladıklarını iddia eden İtalyanların bu hareketlerine karşı çıktı. Tekeli Mehmet Paşa Camii'nin yanında terk edilmiş küçük bir mescidi düzenleyerek Antalya Müze'sinin ilk temelini atmış oldu. Daha sonra İtalyanların Antalya'dan çekilmesi üzerine onların topladıkları eserleri de bu küçük müzeye getirdi.

  1937 Yılından sonra Yivli Minare Camii müze olarak kullanıldı. Bölgede yapılan kazılarda yeni yeni eserler bulundu. Eski uygarlıkların kalıntıları bir bir toprak üzerine çıkarılıp sergileniyordu. Günümüzde Konyaaltı'nda bulunan Antalya müzesi 13 sergi salonu ile bahçe ve açık galeriden oluşmaktadır. Kapladığı alan 7.000 metrekare olan müzede sergilenen eser sayısı 5.000 kadardır. 25.000 - 30.000 kadar eser ise müzede sergilenmeden korunmaktadır.

  Antalya Müzesi 1988 yılında "Avrupa Konseyi Özel Ödülü"ne layık görülmüştür.

  Liberty Hotels Lara’dan Antalya Müzesine nasıl gidilir ve hangi toplu taşıma araçlar kullanılır?Gidiş: Liberty Hotels Lara’ın güvenlik kapısından ana caddeye kadar olan 200 metrelik mesafeyi yürüyün ve caddenin karşı taraftaki durakta LC 07 otobüsün gelmesini bekleyin.LC 07 : 06.30 tan 23.30 a kadar her on dakika’da hareket ediyor.Otobüs ücreti: 2 TLSüre: 55 dakika ve 1 saat arası.Antalya Müzesine en yakın durak: LC 07 Antalya Müzesi’nin yanında önündeki durak’ta inebilesiniz.Antalya’dan Liberty Hotels Lara otele dönüş: Ana yolun karşına geçip otobüs durağından LC07 binebilirsiniz.

 • Atatürk Evi ve Müzesi

  1986 yılına kadar günümüzdeki konumundan birkaç metre daha batıda yer alan yapı, Antalya’nın yeni imar planı uygulaması sırasında genişletilen cadde üzerinde kaldığı gerekçesi ile yıkılarak günümüzdeki konumunda tüm ayrıntıları ile yeniden inşa edilmiştir.

  Yapı özgün konumunda Antalyalı Rum Hacı İlyas Dayıoğlu’na ait olup, 20. yüzyıl başında moloz taş ve tuğla kullanılarak inşa edilmiş, kentteki İtalyan işgalinin sürdüğü 1919-1921 yılları arasında ise İtalyan Lisesi olarak kullanılmıştır. İtalyan işgali ve mübadele sonrası uzun süre Antalya Valiliği’ne tahsis edilen binada 1930 yılında Antalya’yı ziyaret eden Mustafa Kemal Atatürk ağırlanmıştır. 1980 yıllara kadar eğitim ve idari amaçlı kullanılan yapının 1984 yılında Atatürk Evi ve Müzesi olarak düzenlenmesi kararlaştırılmıştır ve bu düzenleme yeni inşa edilen bina ile gerçekleştirilmiştir.

  İki katlı müzenin alt katında Atatürk’ün Antalya ziyareti ile ilgili resim ve gazete kupürlerinden oluşan bir sergi, üst katta ise yatak ve çalışma odası yanında Türkiye Cumhuriyeti paraları ve pullarının sergilendiği bölüm yer almaktadır.

  Liberty Hotels Lara’dan Atatürk evine ve Müzesine nasıl gidilir ve hangi toplu taşıma araçlar kullanılır?Gidiş - Liberty Hotels Lara’ın güvenlik kapısından ana caddeye kadar olan 200 metrelik mesafeyi yürüyün ve caddenin karşı taraftaki duraktan binin ve LC 07 otobüsün gelmesini bekleyin.LC07 - 06.30 tan 23.30 a kadar her on dakika’da hareket ediyor.Otobüs ücreti: 2 TLSüre: 40-45 dakika arası.Atatürk evine ve Müzesine en yakın durak: Yenikapı Polis karakol durağında.
  Yenikapı Polis karakolluğundaki otobüs durağından tek yön trafiği takip ederek 25 metre ileriye doğru dümdüz yürüyün. Trafik ışıklarda sol a sapın ve karşınızda Antalyaspor’un eski stadı ve Karaalioğlu parkın giriş kapısını göreceksiniz. Ana yolu karşısına geçin ve sağ’a sapıp ve kapalı spor salonu 50 metre geçtik ‘ten sonra Atatürk’ ün evi ve Müzesi sol tarafta göreceksiniz

 • Suna & İnan Kıraç Müzesi

  Biri konut, diğeri kilise olan iki yapıda yer alan müzeye giriş, Kocatepe Sokak üzerinde cumbalı bir cepheye sahip olan konutun büyük kapısı ile sağlanmaktadır. 19. yüzyılda inşa edilen ve geleneksel Kaleiçi evlerinin tipik bir örneğini yansıtan konut, 1993-1995 yılları arasında aslına uygun olarak onarılmıştır. Konuta girişte, Antalya evlerinin vazgeçilmez bir bölümü olup, zemini çakıl taşlı mozaikler ile kaplı “taşlık” bölümüne geçilir.

  Her iki yanında birer servis odasının bulunduğu bu bölümden avluya ve ahşap merdiven ile üst kata geçilir. 19. yüzyıl Kaleiçi yaşamından tematik kesitlerin sunulduğu bir etnografya müzesi olarak hizmet veren binanın üst kat odalarında sırasıyla “kahve ikramı”, “damat tıraşı” ve “kına gecesi” gibi Anadolu'nun geleneksel Türk halk kültürü öğeleri yanında eski Antalya fotoğrafları ziyaretçi ile buluşturulmaktadır. Mekânlar, duvar ve tavan bezemeleri, zemin kaplamaları yanında diğer donanımlar ile 19. yüzyıl konut ortamını gözler önüne sererken, geleneksel giysiler içinde düğüne hazırlığı yansıtan figürler ve arka planda seslendirilen sokak ortamı ile ziyaretçiyi o döneme geri götürmektedir.

  Müzenin, günümüzde bahçede yer alan diğer binası ise, olasılıkla henüz 19. yüzyıl başında Aya Yorgi (Hagios Georgios) adına inşa edilen bir Ortodoks kilisesidir. Kuzey ve güneyinde birer girişi bulunan ve Kaleiçi'nin anıtsal nitelikli kültür varlıklarından biri olan bu yapı, dikdörtgen planlı, tek hacimli ve tonoz örtülüdür. Güneydeki ana giriş kapısında, Aya Yorgi’nin at üstünde ejderha ile mücadele sahnesi ve iki melek betimlenmiştir. Kapı üzerindeki (Yunan harfleriyle Türkçe yazılmış) Karamanlıca kitabede: “Bu Hagios Georgios Kilisesi eskiden beri var idi, harap olacağından Antalya’da bulunan Hıristiyanların ianesiyle yapılmıştır. Büyük Şehit Hagios Georgios sene 1863” yazmaktadır. Kuzey cephesindeki spiral bir merdiven ile dışarından girilen bir asma katı da bulunan yapının iç mekânı ve cenneti tasvir eden tavanı, mavinin değişik tonlarında kalem işi bezemelerle süslüdür. Sergi mekânı olarak düzenlenen kilisenin alt katında, Suna-İnan Kıraç koleksiyonuna ait Çanakkale Seramikleri ve diğer eserler, kadınlar mavili olan üst katında ise Anadolu’nun günümüzde kaybolmuş sokak satıcılarının fotoğraf ve heykelcikleri sergilenmektedir.

  Liberty Hotels Lara’dan Suna-İnan Kıraç Kaleiçi Müzesi nasıl gidilir ve hangi toplu taşıma araçlar kullanılır?
  Gidiş - Liberty Hotels Lara’ın güvenlik kapısından ana caddeye kadar olan 200 metrelik mesafeyi yürüyün ve caddenin karşı taraftaki durakta LC 07 otobüsün gelmesini bekleyin.
  LC07 - 06.30 tan 23.30 a kadar her on dakika’da hareket ediyor.
  Otobüs ücreti: 2 TL
  Süre: 45-50 dakika arası.
  Suna-İnan Kıraç Kaleiçi Müzesi en yakın durak: Antalya Merkez Bankasının durağında inin ve Ali Çetinkaya caddesine 15 metre ileriye doğru yürüyün. Merkez Bankasının kavşağında sola dönün ve Atatürk Caddesi kavşağına gelene kadar 200 metre dümdüz yürüyün ve Atatürk Caddesi sol tarafınızda. Caddeyi süsleyen palmiye ağaçları 300 metrelik mesafeyi Hadrianus kapısına gelene kadar takıp edin. Hadrianus Kapsının merdiven’den inip çıktıktan sonra karsınıza daracık yürüyüş yolu göreceksiniz. Sola dönüp 120 metre dümdüz yürüdükten sonra uç ayrı Osmanlı yapıdan oluşan Suna-İnan Kıraç Kaleiçi Müzesine hoş geldiniz.
  Liberty Hotels Lara otele dönüş: Saat Kulesinin karşında Antalya’nın kurucusu ve Bergama’nın kralı Attaloş Heykelden sola dönün ve Cumhuriyet meydanına doğru yürüyün. Cumhuriyet Meydanın sonunda ve trafik ışıkların hemen yanında Antalya Belediye kapalı halk otobüs durağından LC07, LC73 veya LC37 ‘ye binebilirsiniz.
  Yat Limandan: Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa ettiği asansörü hizmete girdi. Asansörden çıkıp 75 metre Cumhuriyet caddesine doğru yürüyün. Sağa dönüp 100 metre ilerisinde Cumhuriyet Meydanın Antalya Belediye halk otobüs durağından LC07, LC73 veya LC37 ‘ye binebilirsiniz.

 • Antalya Mini City

  Antalya otellerinin birinde yerinizi ayırıp harika bir tatil için gün sayıyorsanız, tatilinize dahil etmenizi önerdiğimiz yerlerden biri olan Mini City'i mutlaka ziyaret etmelisiniz.

  Hem yetişkinler hem de minikler için eğlenceli bir gezi noktası olan Antalya Mini City, İstanbul'da bulunan Miniatürk'ün bir benzeridir. İçerisinde Anadolu uygarlıklarının en gözde mimarilerinin minyatürleri bulunuyor. Zamanın içinde farklı dönemlere yolculuk yapacağınız Antalya Mini City, Türkiye'nin zengin mimarilerinin küçük hallerini keşfetmenizi sağlayacak.

  Antalya otel fiyatlarını araştırıp rezervasyonunuzu yaptırdıktan sonra, gezi listenizi hazırlamayı unutmayın. Mini City gibi gezip eğleneceğiniz diğer noktalar arasındaki; tarihiyle göz dolduran Hadrian Kapısı, şehrin doğal güzelliği arasında keyifli saatler sunan Uçansu Şelalesi, Mini City gibi her yaşa hitap eden Antalya Oyuncak Müzesi'ni listenize dahil edebilirsiniz. Unutmadan söyleyelim; Minicity Antalya'nın merkezinde yer alıyor.

  Liberty Hotels Lara’dan Antalya Mini City ’e nasıl gidilir ve hangi toplu taşıma araçlar kullanılır?Gidiş - Liberty Hotels Lara’ın güvenlik kapısından ana caddeye kadar olan 200 metrelik mesafeyi yürüyün ve caddenin karşı taraftaki durakta LC 07 otobüs’e binin.LC07 - 06.30 tan 23.30 a kadar her on dakika’da hareket ediyor.Otobüs ücreti: 2 TLSüre: 55 dakika ve 1 saat arası.İnecek durak: Mini City önünde bulunan son durak’ta inebilesiniz.Dönüş: Mini City ’in önünde bulunan otobüs durağında.

 • Antalya Akvaryum

  Avrupa’nın En Uzun Akvaryum Tüneli

  Antalya Akvaryum, Ağustos 2012-Aralık 2014 döneminde 28 ay içerisinde 2 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırlamıştır. 2013 yaz sezonunda Ayasofya ve Topkapı gibi ören yerlerinden sonra Türkiye genelinde yabancı turistler tarafından en çok ziyaret edilen ilk 5 yerden biri olan Antalya Akvaryum’a, kış sezonunda da okul ve öğrenci grupları yoğun ilgi göstermektedir.

  Antalya akvaryum projesi 2013 yılında Kapital Dergisi “En İyi Turizm Yatırımı Özel Ödülü” kazanmıştır. Okyanus Akvaryum bu projeyi işletmekte olan yatırım şirketinin de kurucu ortağıdır.

  Liberty Hotels Lara’dan Antalya Akvaryum’a nasıl gidilir ve hangi toplu taşıma araçlar kullanılır?Gidiş - Liberty Hotels Lara’ın güvenlik kapısından ana caddeye kadar olan 200 metrelik mesafeyi yürüyün ve caddenin karşı taraftaki durakta LC 73 otobüs’e binin.LC07 - 06.30 tan 23.30 a kadar her on dakika’da hareket ediyor.Otobüs ücreti: 2 TLSüre: 55 dakika ve 1 saat arası.Antalya Akvaryum’a en yakın durak: Antalya Akvaryum yanında bulunan Mini City önünde son durak’ta inebilirsiniz.Antalya’dan Liberty Hotels Lara otele dönüş: Mini City ’in önünde bulunan otobüs durağından LC07 otobüs’e binebilirsiniz.

 • Kum Heykel Festivali

  Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali

  İlk kez 2006 yılında düzenlenen ve gelenekselleşen Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali,(SANDLAND) her yıl Mayıs-Kasım ayları arasında düzenlenmektedir. Her yıl farklı bir tema ile düzenlenen ve 10'u aşkın ülkeden 30'a yakın kum heykeltıraşın performanslarını sergilediği etkinlik katılan sanatçı sayısı, kullanılan kum miktarı (10 bin ton) ve alan genişliği gibi özellikleriyle Dünyanın en büyük kum heykel etkinliklerinden birisi olmuştur. 2013 teması İmparatorluklar (Empires)olarak belirlenen festival Antalya'nın önemli kültür ve sanat etkinlikleri arasındaki yerini almıştır.

  Liberty Hotels Lara’dan Uluslararası Antalya Kum Heykel Festival’ ine nasıl ve hangi toplu taşıma araçları kullanarak gidebilirsiniz.Gidiş - Liberty Hotels Lara’ın güvenlik kapısından ana caddeye kadar olan 200 metrelik mesafeyi yürüyün ve caddenin karşı taraftaki durakta LC 73 otobüs’e binin.LC73, her yirmi dakika’da hareket ediyor.Otobüs ücreti: 2 TLSüre: 15-20 dakika.Uluslararası Antalya Kum Heykel Festival’ine en yakın durak: Sera Otel Güzeloba Depolamaya gelmeden önce 200 metre gerisinde.Dönüş: Uluslararası Antalya Kum Heykel Festival’in yollun karşısında LC73’u gelmesini bekleyin.

 • Liberty Lara Antalyayi Kesfedin Center Banner M

Antalya Restoran ve Barlar

Birbirinden değerli ve özel restoranlar 

 • 7 Mehmet Restoran

  Sadece Antalya’nın değil belki de Türkiye’nin en başarılı restoranlarından biri 7 Mehmet. Özellikle zeytinyağlıları, tahinli hibeş, acılı meze, tandır, işkembe çorbası, su böreği, kabak tatlısı, kuzu dolma, gride kafasından buğulama, enginar ve ebegümeci vazgeçilmezleri arasında.

  Liberty Hotels Lara’dan 7 Mehmet Restoran ‘a nasıl gidilir ve hangi toplu taşıma araçlar kullanılır?

  Gidiş: Liberty Hotels Lara’ın güvenlik kapısından ana caddeye kadar olan 200 metrelik mesafeyi yürüyün ve caddenin karşı taraftaki durakta LC 07 otobüsün gelmesini bekleyin.LC07 - 06.30 tan 23.30 a kadar her on dakika’da hareket ediyor.Otobüs ücreti: 6 TLSüre: 55 dakika ve 1 saat arası.7 Mehmet Restoran ’a en yakın durak: Mini City önünde bulunan son durak’ta inebilirsiniz ve ana yolun karşısına geçin. Su oteli ve Aqualand su parkı geçtikten sonra, sağ tarafta 7 Mehmet restoran ‘a geldiniz. Şimdi’den afiyet olsun.Dönüş: 7 Mehmet restoranın hemen yakında otobüs durak var. LC 07 ‘ye binin.

 • Antalya Balık Evi

  İkinci sırada bir balıkçı olan Antalya Balık Evi geliyor. Istakoz, Girit usulü ahtapot ızgara, kalamar şiş ve yengeç dolma tavsiye edilen çeşitlerinin başında geliyor. Tuzda balık, sütte balık, canlı ıstakoz ise talep olması halinde pişiriliyor.

  Liberty Hotels Lara’dan Antalya Balık evine nasıl gidilir ve hangi toplu taşıma araçlar kullanılır?

  Gidiş - Liberty Hotels Lara’ın güvenlik kapısından ana caddeye kadar olan 200 metrelik mesafeyi yürüyün ve caddenin karşı taraftaki durakta LC 37 otobüsün gelmesini bekleyin.LC37 - her 20 dakika’da hareket ediyor.Otobüs ücreti: 6 TLSüre: 15-20 dakika arası.Karpuz kaldıran Düden Şelalesi en yakın durak: LC37 Antalya Balık evin önünde duruyor.Liberty Hotels Lara otele dönüş: İndiğiniz yerden yolun karşında otobüs durağında LC37 ‘e tekrar binin.

 • Şişçi Ramazan’ın Yeri

  Üçüncü sırada bulunan Şişçi Ramazan’ın şiş köfte, tahinli piyaz, süt danasından döneri meşhur. Şiş köftede kuzu ve keçi etini birleştirerek kullanıyor ayrıca kuyruk yağı kullanmıyor.

  Adres: Yener Ulusoy Bulvarı No:44/F, Antalya - Telefon: +90 242 242 6637

  Liberty Hotels Lara’dan Şişçi Ramazan’ın Yerine nasıl gidilir ve hangi toplu taşıma araçlar kullanılır?

  Gidiş - Liberty Hotels Lara’ın güvenlik kapısından ana caddeye kadar olan 200 metrelik mesafeyi yürüyün ve caddenin karşı taraftaki durakta LC 07 otobüsün gelmesini bekleyin.LC07 - 06.30 tan 23.30 a kadar her on dakika’da hareket ediyor.Otobüs ücreti: 6 TLSüre: 45-50 dakika arası.Şişçi Ramazan’ın Yerine en yakın durak: Mark Antalya AVM kavşağını geçtikten sonra (100 yıl Caddesi) ilk durak’ta inebilirsiniz. Üst geçit’i ve ya Şarampol yaya yolu kullanarak 100 Yıl caddesinin karşı tarafa geçin. Şişçi Ramazan’ın Yeri, 62 ‘inçi sokak ‘in 20 metre ilerisinde, hemen sol tarafta.Şişçi Ramazan’ın Yeri ’den Liberty Hotels Lara otele dönüş: 100 Yıl Caddesinde Şarampol Kavşağına doğru yürüyün ve kavşakta sağa sapın. Mark Antalya AVM ve Muratpaşa cami’yi geçip eski Şarampol kapalı yolu göreceksiniz. Kapalı yoldan 550 metre dümdüz aşağıya doğru yürüyün. Attaloş Heykelinden sağ’a dönüp Cumhuriyet meydanına doğru yürüyün. Cumhuriyet Meydanın sonunda trafik ışıkların hemen yanında Antalya Belediye halk otobüs durağından LC07, LC73 ve LC37 ‘ye binebilirsiniz.

 • Kanatçı Ali Asker

  Dördüncü sırada ise kanadıyla meşhur Kanatçı Ali Asker geliyor. Tavuk kanatları pul biberle yapılan ve tarifi saklanan sosla 24 saat dinlendirildikten sonra pişiriliyor. Tarifi ise saklanan kanatların lezzetine doyum olmuyor.

  Ayrıca gâvur dağı salatası ve elma tatlısı’da meşhurların arasında.

  Şirinyalı Mah. Eski Lara cad. No:64/A Muratpaşa/ANTALYA

  Telefon 242 323 62 67

  Liberty Hotels Lara’dan Kanatçı Ali Asker restoran’a nasıl gidilir ve hangi toplu taşıma araçlar kullanılır?

  Gidiş - Liberty Hotels Lara’ın güvenlik kapısından ana caddeye kadar olan 200 metrelik mesafeyi yürüyün ve caddenin karşı taraftaki durakta LC 07 otobüsün gelmesini bekleyin.LC07 - 06.30 tan 23.30 a kadar her on dakika’da hareket ediyor.Otobüs ücreti: 6 TLSüre: 45-50 dakika arası.Kanatçı Ali Asker restoran’a en yakın otobüs durağı: Laura AVM kavşak’ta trafik ışıklar’ da sola dönüp ilk otobüs durakta ineceksiniz. Ana yolu geçip (İsmet Gökşen Caddesi) 1511 sokağa giriyorsunuz ve 150 metre sonra Kanatçı Ali Askerin restorana hoş geldiniz.

 • Sedir Restoran

  Terracity AVM yanına yeni şubelerini kısa zaman önce açtılar. Konya mutfağı ile Antalya mutfağı üzerine kurulu olmakla beraber sulu yemek vs. Her şeyi sunuyorlar. Konya mutfağına çok hakim değilim, ama etli ekmek ve bıçak arası benim Antalya'da yediklerimin en iyisi. Arabaşı çorbaları da çok başarılı. En güzel ürünleri kavurmaları. kavurma, kendi yağı içinde yüzüyor biraz ağır ama lokum gibi. Burdur şişleri ve piyazları olmamış, zaten bu ikisini güzel yapan mekan sayısı bir iki tane Antalya'da.

  Liberty Hotels Lara’dan Sedir restoran’a nasıl gidilir ve hangi toplu taşıma araçlar kullanılır?

  Gidiş - Liberty Hotels Lara’ın güvenlik kapısından ana caddeye kadar olan 200 metrelik mesafeyi yürüyün ve caddenin karşı taraftaki durakta LC 07 otobüsün gelmesini bekleyin.

  LC07 - 06.30 tan 23.30 a kadar her on dakika’da hareket ediyor.

  Otobüs ücreti: 6 TL

  Süre: 45-50 dakika arası.

  Sedir restorana en yakın durak: Terra City AVM otobüs durağında inin ve Terra City ’e doğru yürüyün. Sedir restoran, Falez sokak girişinde.

  Liberty Hotels Lara otele dönüş: Terra City AVM bulunduğu ana yolun karşısındaki otobüs durağında LC07, LC37 VE LC73 ‘un gelmesini bekleyin.

 • Dönerciler Çarşısı

  Atatürk Caddesinin hemen girişinde yer almaktadır. Çarşı, içerisinde barındırdığı dönerciler ve diğer lokantalar nedeniyle bu adı almış bulunmaktadır.

  Liberty Hotels Lara’dan Dönerciler Çarşısı ’ya nasıl gidilir ve hangi toplu taşıma araçlar kullanılır?

  Gidiş - Liberty Hotels Lara’ın güvenlik kapısından ana caddeye kadar olan 200 metrelik mesafeyi yürüyün ve caddenin karşı taraftaki durakta LC 07 otobüsün gelmesini bekleyin.

  LC07 - 06.30 tan 23.30 a kadar her on dakika’da hareket ediyor.

  Otobüs ücreti: 6 TL

  Süre: 45-50 dakika arası.

  Dönerciler Çarşı ‘ya en yakın durak: Antalya Merkez Bankasının otobüs durağında inin.

  Ali Çetinkaya caddesine 15 metre ilerisine doğru yürüyün. Merkez Bankasının kösesinde sola dönün ve 200 metre dümdüz yürüyün. Dönerciler çarşı’sı, Atatürk cadde kavşağında ana yolun karşında.

  Liberty Hotels Lara otele dönüş: Saat Kulesinin karşında bulunan Antalya’nın kurucusu Attaloş Heykelde sola dönün ve Cumhuriyet meydanına doğru yürüyün. Cumhuriyet Meydanın sonunda ve trafik ışıkların hemen yanında Antalya Belediye kapalı halk otobüs durağından LC07, LC73 veya LC37 ‘e binebilirsiniz.

Libery Lara Antalyayi Kesfedin Ulasim Card

Ulaşım

Antalya Otogar - Şehirlerarası Otobüs Terminali

Antalya otobüs terminali şehrin kuzey bölgesinde olup, buradan Türkiye´nin dört bir yanına son derece modern ve konforlu otobüslerle şehir dışı seyahatlerinizi yapabilirsiniz. Şehirlerarası otobüs biletlerinizi şehir içindeki acentelerden temin edebileceğiniz gibi, Türkiye’nin en köklü otobüs firmalarından internet sitelerinden de on-line olarak alabilirsiniz. Antalya otogardan Liberty Hotels Lara otelimize aktarmalı olarak gelebilirsiniz. Otogarın içinde bulunan otobüs duraktan, 600 otobüse binin ve Terra City AVM ‘de otobüs durağında inin. LC 07’ye binin ve yirmi dakika sonra Liberty Hotels Lara otelimize vardınız.

Antalya Otogarı Tel:(0242) 331 12 50.

Tramvay

Kardeş şehir Nürnberg tarafından hediye edilen ve Antalya ´da nostaljik amaçlı kullanılan tramvay, şehrin doğusunda Işıklar Caddesinin başından batıda Konyaaltı Caddesi sonunda Antalya Arkeoloji Müzesin önüne kadar tek hat üzerinde yolcu taşımaktadır. Bu hat üzerindeki tramvay duraklarından biri büromuzun hemen önündeki Saat kulesinin yanında bulunmaktadır. Tramvay seferleri her gün Işıklar Caddesi’nden Konyaaltı Caddesi istikametine sabah saat 07:00´den 20:30´a kadar, Konyaaltı istikametinden Işıklar Caddesi istikametine ise sabah saat 07:30´dan 21:00´e kadar her 30 dakikada bir yapılmaktadır.

Otobüs-Minibüs

Antalya’daki ulaşım araçlarından biri de Türkiye’nin her şehir’inde olduğu gibi dolmuşlardır. Şehrin bütün bölgelerine düzenli dolmuş seferleri yapılmakta olup, dolmuşun ön camındaki levhadan hangi bölgeye yolcu taşıdığını görmeniz mümkündür. Ucuz bir ulaşım aracı olan dolmuşun diğer bir özelliği ise hattı istikametinde istediğiniz zaman durdurarak inip binebilmenizdir.

Midibüs

Şehir merkezi dışındaki noktalara midibüsler ile ulaşmak mümkündür. Kemer, Finike, Kaş, Side, Belek, Alanya tarafına giden midibüsler otogardan kalkar. Kemer, Kaş midibüslerine Falez Otel’in karşısında bulunan Batı Antalya durağından binmek mümkündür.

Taksi

Antalya´da her yere taksi ile de gidebilirsiniz. Şehir İçi ulaşımda ücretlendirme taksimetreye göre yapılırken, şehir dışındaki özellikle turistik yerlere yapılacak taksi yolculuklarında ücretlendirme tarifeye göre yapılmaktadır. Saat 24:00´den sabah saat 06:00´ya kadar gece tarifesi gereğince taksimetreler yüzde elli fazla ücretlendirme yapar.

Fayton

Antalya Kalekapısı’nda son dönemde turistik amaçlı taşımacılık yapan faytonların sayısı arttı. Çoğunlukla tramvay güzergâhında müşteri bekleyen faytonlar, tramvayın geçiş saatlerinde -her yarım saatte bir güzergâh değiştiriyor. Kent merkezine renk katan faytonlar, turistlerin de ilgisini çekiyor. Faytonlar, sıklıkla Konyaaltı Caddesi ve Atatürk Caddesi güzergâhında müşterilerini gezdiriyorlar.

 • Libery Lara Antalyayi Kesfedin Alisveris Merkezi Card

Alışveriş Merkezleri

Antalya alışveriş tutkunları için bulunmaz bir cennet. Bu alışveriş cennetinde adeta yok yok. Gideceğiniz yere bağlı olarak alışveriş sizin için huzurlu bir terapi veya yorucu bir adrenalin macerası olabilir. 

 • Antalya´nın Alışveriş Merkezleri

  Bir turist olarak, Liberty Hotels Lara otelin yakın çevresinde Antalya’nın önde gelen Alış Veriş Merkezlerine, Halk çarsısı ve semt Pazarlarına nasıl gidilir ve nerede bulabilirim?

  Antalya alışveriş tutkunları için bulunmaz bir cennet. Bu alışveriş cennetinde adeta yok yok. Gideceğiniz yere bağlı olarak alışveriş sizin için huzurlu bir terapi veya yorucu bir adrenalin macerası olabilir. Şehirdeki modern alışveriş merkezleri size alıştığınız alışveriş deneyimini yaşatacak. Otantik alışveriş deneyimini yaşamayı tercih edenlerdenseniz, şehrin sokak pazarlarını ve çarşılarını gezerek Antalyalıların günlük alışverişlerine tanıklık edebilirsiniz. Lüks alışveriş merkezlerinde pazarlık şansınız pek yok ama çarşıdaki küçük dükkânlarda istediğiniz gibi pazarlık yapabilirsiniz. Otantik alışveriş için en iyi yer şüphesiz Kaleiçi. Osmanlı tarzı evlerin sıralandığı taş sokaklarda benzersiz bir alışveriş keyfini yaşayacaksınız. Şehrin en hesaplı alışveriş seçeneklerinin bulunduğu Kaleiçi'nde, otantik hediyelik eşyalardan antikaya ve halıdan butik moda ve takıya kadar farklı ürünleri satan mağazalar var. Alışveriş için ana semtler Cumhuriyet, Güllük, Atatürk ve Işıklar civarı.

  Antalya’nın Alış Veriş Merkezleri

  Alışveriş cenneti Antalya'da çok sayıda alışveriş merkezi var. Alışveriş tutkunlarının vazgeçilmezi olan Terra City, Antalya'nın en büyük alışveriş merkezi. 150 mağazada ve 30 restoranda en lüks yerli ve yabancı markaları bulabilirsiniz. Migros Alışveriş Merkezi, Antalya'nın turizmdeki popülaritesini arttırmanın yanı sıra, şehrin, dev ve çağdaş bir alışveriş merkeziyle dünya turizmine alışveriş cenneti olarak da önemli olanaklar sunmasına ve dünyanın önemli turizm merkezleriyle her alanda rekabet etmesine olanak sağlıyor. 130 ihtisas mağazasıyla, yerel ve uluslararası düzeydeki kalite garantili prestij markalarıyla, geniş ürün yelpazesiyle ve kültürel/sosyal etkinlikleriyle Migros Antalya Alışveriş Merkezi yerli yabancı herkesin gözdesi.

  Alışveriş İpuçları

  Halı ve antika alışverişi yaparken, Türkiye Yasaları gereğince bu eserlerin ihracatının yasak olduğunu unutmayın. 100 yıllık veya daha eski tarihi eserlerin yurt dışına çıkarılması yasak. Size aksi yönde telkinlerde bulunan satıcılara aldanmayın. En güvenli yöntem, eserin yaşını gösteren resmi belgeyi istemek. Bu resmi belgede belirtilen yaşa göre eseri gümrükten geçirebilirsiniz. Egzotik takılar veya altın satın almak istiyorsanız, resmi kuyumculuk belgesine bakmayı ihmal etmeyin. Sarraflar genellikle bu belgeyi mağazalarının duvarında sergiliyor.

 • Terra City Alışveriş Merkezi

  Terra City, ulusal ve uluslararası marka ve mağaza karması, restoran ve kafelerden oluşan 800 kişilik yeme içme alanı ile, Antalya’nın pırlantası ve aynı zamanda en büyük Alışveriş Merkezi unvanını aldı. Antalya’nın en prestijli bölgelerinden biri olan Lara’da hayata geçen Terra City, alışveriş konseptine yeni bir boyut kazandırdı. 150 mağaza, 30 restoran ve dev sinema kompleksi ile Antalya’nın en çekici yaşam merkezi oldu.

  Terra City alışveriş merkezinin muazzam marka karması içinde bugüne kadar Antalya’da olmayan; Midpoint, Burberry, Burberry Kids, Weekend by Max Mara, Douglas, Tally Weilj, Vetrina, Massimo Dutti, GAP, MAC, Stradivarius, Inglot, Bershka, Pull&Bear, Bebe, Zara Home, Body Shop, Apple Store, New Balance, Macro Center, Tresera, Jack&Jones, Bijou Brigitte, Vilbrequin, Sephora, Chakra, KFC, Sons & Daughters gibi dünyaca ünlü markalar da bulunuyor.

  Terra City Alışveriş Merkezi Adresi: Fener Mahallesi, Tekelioglu Caddesi, No: 55 Lara, Muratpaşa Antalya Merkezi / Antalya

  Telefon: 0242 318 18 18

  Web Adresi: http://www.terracity.com.tr/

  Liberty Hotels Lara’dan Terra City ’e nasıl gidilir ve hangi toplu taşıma araçlar kullanılır?

  Gidiş - Liberty Hotels Lara’ın güvenlik kapısından ana caddeye kadar olan 200 metrelik mesafeyi yürüyün ve caddenin karşı taraftaki duraktan binin ve LC 07 otobüsün gelmesini bekleyin.
  LC07 - 06.30 tan 23.30 a kadar her on dakika’da hareket ediyor.
  Otobüs ücreti: 6 TL
  Süre: 20-25 dakika arası.

  Terra City ‘e en yakın durak: Terra City AVM otobüs durağında inin ve Terra City ’e doğru yürüyün. Sedir restoran, Falez sokak girişinde.

  Liberty Hotels Lara otele dönüş: Terra City AVM bulunduğu ana yolun karşısındaki otobüs durağında LC07, LC37 veya LC73 ‘e binebilirsiniz.

 • Mark Antalya Alışveriş Merkezi

  Bir Kadıahmetoğulları projesi olan Mark Antalya Alışveriş Merkezi, Antalya’yı yerlisi ve yabancısıyla yeniden şehrin tam kalbinde buluşturuyor. Mark Antalya Alışveriş Merkezi Moda, eğlence, lezzet ve teknoloji için atan kalplere tam 51.000 m2 kiralanabilir alanda hizmet veriyor.

  Mark Antalya Alışveriş Merkezinde Aralarında Antalya’da ilk defa yer alacak markaların da bulunduğu 155 mağazasının yanı sıra lezzet dolu fast-food ve restoranıyla ziyaretçilerine seçkin alışverişin ve nitelikli eğlencenin keyfini sunuyor. Mark Antalya Alışveriş Merkezi Modern mimari tasarımı, büyük teras alanları ve 3.000 araçlık şehrin en büyük ve en modern otoparkıyla alışveriş sonrasını da keyfe dönüştürüyor.

  Mark Antalya Alışveriş Merkezi Adresi: Tahılpazarı Mah. Kazım Özalp Caddesi (Şarampol) No:88 MURATPAŞA Antalya Merkezi / Antalya

  Telefon: 0 242 244 66 66

  Web Adresi: http://www.markantalya.com/

  Liberty Hotels Lara’dan Mark Antalya AVM ’ye nasıl gidilir ve hangi toplu taşıma araçlar kullanılır?

  Gidiş - Liberty Hotels Lara’ın güvenlik kapısından ana caddeye kadar olan 200 metrelik mesafeyi yürüyün ve caddenin karşı taraftaki duraktan binin ve LC 07 otobüsün gelmesini bekleyin.
  LC07 - 06.30 tan 23.30 a kadar her on dakika’da hareket ediyor.
  Otobüs ücreti: 6 TL
  Süre: 45-50 dakika arası.
  Mark Antalya AVM ’ye en yakın durak: Mark Antalya AVM kavşağını geçtikten sonra (100 yıl Caddesi) ilk durak’ta inebilesiniz. Mark Antalya AVM ’in hemen karşında.

  Antalya’dan Liberty Hotels Lara otele dönüş: Muratpaşa cami’in çaprazında eski Şarampol kapalı yol’a girin. Kapalı yoldan 550 metre aşağıya doğru dümdüz yürüyün. Attaloş Heykelde sağa dönüp ve Cumhuriyet meydanına doğru yürüyün. Cumhuriyet Meydanın sonunda trafik ışıkların hemen yanında Antalya Büyükşehir Belediye’nin kapalı halk otobüs durağından LC07, LC73 ve LC37 ‘ye binebilirsiniz.

 • Deepo Outlet Alışveriş Merkezi

  Binlerce ürün, yüzlerce marka hem de fabrika satış fiyatlarıyla. Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın projelerinden biri olan Deepo Outlet Center 2004 yılında açılmıştır. Akdeniz bölgesinin en büyük Outlet alışveriş merkezi olan Deepo Outlet, modern bir kervansaray görünümdeki etkileyici mimarisi ve Outlet mağaza karmasıyla çevre illere de hitap etmektedir. Mimari projesini DNA mimarlığın yaptığı Deepo Outlet Alışveriş merkezi 38.745 metrekare toplam inşaat alanı ve 18.069 metrekare kiralanabilir alanı ile 90 seçkin ulusal ve uluslararası markaya ev sahipliği yapmaktadır. Yılın 365 günü indirimli alışveriş keyfini yaşayabileceğiniz Deepo Outlet Center’da15 Cafe - Restoran, 5 Sinema Salonu, Lunapark ve 3000 m2lik Go-kart pisti bulunmaktadır.

  Antalya Havalimanı karşısında yer alması, ulusal ve uluslararası markaları, cazip fiyatlarla müşterine sunması, açık ve kapalı otopark olanağına sahip olması ile birlikte sizin için özel sosyal yaşam merkezi olmayı da ilke edinen merkezimiz açıldığı günden bu yana 7den 77ye tüm ziyaretçilerimiz için buluşma ve cazibe noktası olmayı devam ettirmektedir. Mağazaların tek kata dağılmış olması nedeniyle büyük bir kullanım kolaylığına sahip olan Deepo Outlet, Akdeniz mimarisinin özelliklerini taşımaktadır.

  Deepo Outlet Alışveriş Merkezi Adresi: Alanya Yolu, Havaalanı Karşısı, No:309 Altınova Antalya Merkezi / Antalya

  Telefon: 0242 340 54 70

  Web Adresi: http://www.deepo.com.tr/

  Liberty Hotels Lara’dan Deepo AVM ’ye nasıl gidilir ve hangi toplu taşıma araçlar kullanılır?

  Gidiş - Liberty Hotels Lara’ın güvenlik kapısından ana caddeye kadar olan 200 metrelik mesafeyi yürüyün ve caddenin karşı taraftaki duraktan binin ve LC 07 otobüsün gelmesini bekleyin.
  511 - her yarım saat ’ta hareket ediyor.
  Otobüs ücreti: 6 TL
  Süre: 35-40 dakika arası.

  Deepo AVM ‘ye en yakın durak: Deepo AVM önündeki otobüs durağında.

  Liberty Hotels Lara otele dönüş: Deepo AVM bulunduğu D400 ana yolun karşısındaki otobüs durağında 511 ‘in gelmesini bekleyin.

 • Antalya Migros Alışveriş Merkezi

  Her yıl yerli ve yabancı milyonlarca turisti ağırlayan Antalya, 6 Haziran 2001 tarihinde önemli bir ticaret ve alışveriş merkezine kavuşarak, turizm gelirlerine ilave olarak alışveriş gelirlerinde de önemli artışlar kaydetmeye başlamıştır. Migros Alışveriş Merkezi, Antalya'nın turizmdeki popülaritesini arttırmanın yanı sıra, şehrin, dev ve çağdaş bir alışveriş merkeziyle dünya turizmine alışveriş cenneti olarak da önemli olanaklar sunmasına ve dünyanın önemli turizm merkezleriyle her alanda rekabet etmesine olanak sağlamıştır.

  130 ihtisas mağazasıyla, yerel ve uluslararası düzeydeki kalite garantili prestij markalarıyla, geniş ürün yelpazesiyle, dünya ve Türk damak tadına hitap eden geniş fast food alanıyla, kısa ve orta vadeli ihtiyaç maddelerine yönelik 30 kasalı 5M Migros Hipermarketiyle, Boyner, Zara, Mudo, Lc waikiki gibi büyük mağazacılık güvenceleriyle ve kültürel/sosyal etkinlikleriyle klimatize bir ortamda alışveriş yapma keyfini uzun süre bekleyen Antalya ‘lılar, yöreye gelen yerli ve yabancı turistler ve hatta Konya, Isparta ve Burdur gibi komşu illerin bölge halkı, Migros Antalya Alışveriş Merkezi'nde bu taleplerine karşılık bulmaktadırlar. Alışveriş Merkezimiz her gün sabah 10.00'dan akşam 22.00'ye kadar açıktır. Yaz aylarında ise Antalya'nın turizm merkezi olması nedeniyle, 4 aylık bir süre için, akşamları saat 23.00'e kadar açık kalmaktadır. Alışveriş merkezlerinin kaçınılmaz öğesi olan otopark alanı ise 1300 araç kapasitesine sahiptir.

  Alışveriş Merkezinin üç ayrı girişi vardır. Bunlardan biri ana giriş, diğerleri zemin kat giriş ve eczane yanı giriştir. Merkez içinde, zemin kat, giriş kat ve 1. kat arasındaki bağlantı, 12 yürüyen merdiven ve 2 panoramik asansörle sağlanmaktadır. Hipermarket zemin katta yer almakta, sekiz salonlu sinema ile fast food alanları birinci katta yer almaktadır. Yemek yeme ve oturma alanları, güney tarafta Akdeniz ve Beydağı manzaralarına bakmaktadır. Ayrıca her üç katta, çeşitli büyüklüklerde toplam 130 mağaza bulunmaktadır. Tüm merkez içinde sigara içmek yasaktır.

  Antalya Migros Alışveriş Merkezi Adresi: Arapsuyu Mah., Atatürk Bulvarı No: 3, 07070 Konyaaltı Antalya Merkezi / Antalya

  Telefon: 0242 230 11 11

  Web Adresi: http://www.antalyamigros.com/

  Liberty Hotels Lara’dan Migros 5 M AVM ’e nasıl gidilir ve hangi toplu taşıma araçlar kullanılır?

  Gidiş: Liberty Hotels Lara’ın güvenlik kapısından ana caddeye kadar olan 200 metrelik mesafeyi yürüyün ve caddenin karşı taraftaki duraktan binin ve LC 73 otobüsün gelmesini bekleyin.
  LC07 - 06.30 tan 23.30 a kadar her on dakika’da hareket ediyor.
  Otobüs ücreti: 6 TL
  Süre: 55 dakika ve 1 saat arası.
  Migros 5 M AVM ’e en yakın durak: Dumlupınar Bulvar kavşağında geçtikten sonra ilk durakta inin. Migros 5 M AVM hemen sağ tarafınızda.

 • Cumartesi Pazarı (Sosyete Pazarı)

  Antalya'nın en büyük ve en kaliteli pazarlarından biri olan Şirinyalı Cumartesi (sosyete) Pazarı. Cumartesi pazar ne ararsan var denilenlerden. Antalya'nın en kaliteli, en çeşitli ve en düzenli pazarlardan biri. Gitmenize kesinlikle değecek. Fiyatlar oldukça uygun, ürünler çok çeşitli ve her zevke hitap eder nitelikte.

  Liberty Hotels Lara’dan Şirinyalı Cumartesi Pazarı’na nasıl gidilir ve hangi toplu taşıma araçlar kullanılır?

  Gidiş - Liberty Hotels Lara’ın güvenlik kapısından ana caddeye kadar olan 200 metrelik mesafeyi yürüyün ve caddenin karşı taraftaki duraktan binin ve LC 07 otobüsün gelmesini bekleyin.
  LC07 - 06.30 tan 23.30 a kadar her on dakika’da hareket ediyor.
  Otobüs ücreti: 6 TL
  Süre: 20-25 dakika arası.

  Şirinyalı Cumartesi Pazarı’na en yakın durak: İsmet Gökşen Caddesi. Linen’s Mağaza’nın önündeki otobüs durağında inin

  Liberty Hotels Lara otele dönüş: İsmet Gökşen Caddesi’nin karşı tarafta otobüs durağında LC07’e binebilirsiniz.

 • İki Kapılı Han ve Tek Kapılı Han

  Kale Kapısı Mevkii, kuzeyindeki Balbey Mahallesi’nde halen mevcut olan Selçuklu Dönemi yapılarının da gösterdiği gibi yüzyıllardır Kaleiçi dışında önemli bir yaşam ve ticaret merkezi olmuştur. İç bölgelerden Antalya’ya uzanan ticaret yollarının son durağı olan mevki, günümüzde bazıları halen korunan han yapılarını da bünyesinde barındırmıştır. Kışla Han, Zincirli Han, Sipahioğlu Hanı ile Pazar Hamamı’nın batısında 19. yüzyıl sonlarında inşa edilen ve girişleri nedeniyle “tek kapılı” ve “iki kapılı” olarak adlandırılan iki hanın birbirine bitişik ve yamuk planlı konumu bu mevkiinin ticaret ve konaklama anlamındaki yoğunluk ve önemini açıkça vurgulamaktadır. Varlığını koruyabilen hanlar günümüzde onarılarak, kent ziyaretçilerine yönelik alış-veriş ve kültür alanları olarak hizmete sokulmuştur.

  Bunlardan Tek Kapılı Han, doğusundaki İki Kapılı Han’a bitişik olup, kuzey-güney yönünde uzanan ince-uzun bir avlu etrafını çeviren iki katlı 50 bağımsız mekândan oluşmaktadır. 1500 metrekarelik bir alana yayılan hanın avlusu ticari malların pazarlandığı bir alan olarak kullanılmıştır. Moloz taşlardan oluşturulan alt kattaki geniş kemerli açıklıklara sahip mekânlar dükkân, depo ve yemekhane alanları olmaları yanında yük hayvanlarının barınması amacıyla da kullanılmıştır. Develerin yük hayvanı olarak kullanıldıkları göz önüne alındığında tonoz örtülü bu mekânların yüksek tutulmalarındaki amaç daha iyi anlaşılmaktadır. Kaleiçi konutlarında olduğu gibi bağdadi teknikte inşa edilen üst kat mekânları alt kata oranla daha alçaktır ve tamamıyla konaklama mekânları olarak kullanılmışlardır. Alt kat mekânları günümüzde hediyelik eşya dükkânları olarak kullanılırken üst kat 2014 yılında Muratpaşa Belediyesi Sanatsal Üretim ve Meslek Edindirme Merkezi olarak hizmete açılmıştır.

  Batıda yer alan İki Kapılı Han ise dikdörtgen planlı olup kuzey ve batısında iki katlı 11 mekân, doğu kanadında ise tek katlı 12 mekân bulunmaktadır. Yapı malzemesi ve iki katlı mimarisi Tek Kapılı Han’da olduğu gibidir; altta moloz taş ve tonoz örtü, üst kat ahşap işçiliklidir. Büyük avlusunda orijinalde hemen her han yapısında olduğu gibi bir su kuyusu bulunmaktadır.

  Liberty Hotels Lara’dan İki Kapılı Han ve Tek Kapılı Han ’a nasıl gidilir ve hangi toplu taşıma araçlar kullanılır?

  Gidiş - Liberty Hotels Lara’ın güvenlik kapısından ana caddeye kadar olan 200 metrelik mesafeyi yürüyün ve caddenin karşı taraftaki durakta LC 07 otobüsün gelmesini bekleyin.
  LC07 - 06.30 tan 23.30 a kadar her on dakika’da hareket ediyor.
  Otobüs ücreti: 6 TL
  Süre: 45-50 dakika arası.
  İki Kapılı Han ve Tek Kapılı Han ‘a en yakın durak: Antalya Merkez Bankasının otobüs durağında inin.

  Liberty Hotels Lara otele dönüş: Cumhuriyet Meydanın sonunda ve trafik ışıkların hemen yanında Antalya Büyükşehir Belediye’nin kapalı halk otobüs durağından LC07, LC73 veya LC37 ‘e binebilirsiniz.

Etkinlikler

Libery Lara Antalyayi Kesfedin Etlinlik Card

Club Arma Antalya

Club Arma Antalya Yat Limanına hâkim konumu ve tüm Akdeniz'i kucaklayan panaroması ile gündüzü ayrı, gecesi ayrı güzel Antalya klasiği olmuş bir mekândır.

Club Arma 19.uncu yüzyıl sonlarında İtalyanlar tarafından inşa edilmiş bir süre gazhane olarak kullanılmış daha sonrasındaki yıllarda un değirmenine, un deposu olarak hizmet vermiştir.

Club Arma'nın mimari özelliklerine gelince, mekânı taşıyan sütunları oluşturan taşlar özgün Antalya taşlarından, kemerdeki tuğlalarda İtalyan orijinalidir.

Yat Limanı İskele Cad. No:75 Kaleiçi/Antalya Tel: 0 242 244 97 10

Libery Lara Antalyayi Kesfedin Etlinlik Card2

Jolly Joker Antalya

Aslında hepimizin mutlaka ismini bir yerlerden duyduğu bir mekan. Jolly Joker’in Antalya’daki mekanı da en az diğerleri kadar ilgi görüyor. Her hafta özel konserlerle hareketlenen Jolly Joker Pub, yaz aylarında turistlerin ilgisini hesap etmezsek eğer, en çok öğrenciler tarafından tercih ediliyor.

Adres: Çağlayan Mah, Fener Cad, Erdoğan İş Merkezi, Muratpaşa / Antalya

Libery Lara Antalyayi Kesfedin Etlinlik Card3

Soho Black Club Antalya

Soho Night Club Antalya en iyi ve en büyük gece kulübüdür. Namı ülke sınırlarının dışına kadar taşan Antalya gece kulüpleri arasında özel bir yeri olan Soho Night Club Antalya, özellikle DJ performanslarıyla büyük beğeni toplamaktadır. Soho Night Club Antalya´ya geldiğinizde içeri girer girmez kendinizi müziğin ritmine kaptırıp, dans etmek ve inanılmaz saatler geçirmek için en ideal gece kulübüdür. Soho Night Club Antalya, farklı tarzdaki eğlence anlayışıyla da göz dolduruyor.